Szkoła Podstawowa nr 4 w Oławie

55-200 Oława

ul. Broniewskiego 6

Tel: (71) 313-25-41

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

2020-10-16

XX Dzień Papieski

W niedzielę poprzedzającą 42. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową,  11 października 2020 r. obchodziliśmy  XX  Dzień  Papieski. W tym roku przebiegał on  pod hasłem „Totus Tuus” (Cały Twój).

Tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się w 100. rocznicę urodzin  św. Jana Pawła II.

Z tej okazji uczniowie klas 4 – 7 wykonali prace plastyczne do zorganizowania wystawy poświęconej najważniejszym wydarzeniom    z życia Patrona szkoły. Prace te będą podstawą do publikacji fotoksiążki  pt. „Jan Paweł II – droga do świętości”.

 

 

Czytaj więcej o: XX Dzień Papieski
2020-10-12

Pasowanie na ucznia

Dnia 12 października  2020 roku, uczniowie klas pierwszych SP nr 4 w Oławie w obecności dyrekcji szkoły, rodziców i wychowawców złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość pasowania odbyła się z podziałem na klasy z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w programach artystycznych przygotowanych przez wychowawczynie: p. Iwonę Spodniewską i p. Joannę Chałubiec. 

Czytaj więcej o: Pasowanie na ucznia
2020-10-06

Dzień Matematyki

Dnia 6.10.20 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki. W tym dniu każde zajęcia odbywały się pod hasłem „Szkoła się liczy”. Uczniowie od I do VII klasy mieli okazję zobaczyć związek pomiędzy matematyką, a innymi dziedzinami życia i nauki.  Narzędzia matematyczne mogli stosować nie tylko do rozwiązywania zadań arytmetycznych, ale zobaczyć je na j. polskim, historii, chemii, plastyce, religii czy zajęciach wychowania fizycznego. W całej szkole wszyscy mierzyli, grali, rozwiązywali problemy i mogli się przekonać, że „Matematyka to królowa nauk”.

Czytaj więcej o: Dzień Matematyki
2020-10-05

Warsztaty w Myśliborzu

W miesiącu wrześniu i na początku października klasy 6-te z naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w wycieczkach do Centrum Edukacji Ekologicznej „Salamandra” w Myśliborzu. Uczniowie wzięli tam udział w zajęciach  laboratoryjnych, zgodnie z podaną tematyką;

Czytaj więcej o: Warsztaty w Myśliborzu
2020-09-24

Spektakl inny niż wszystkie

 24 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję  uczestniczyć w niezwykłym przedstawieniu.

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni 6. edycji programu „Mam talent!”,  zaprezentował  nam świat Małego Księcia za pomocą piasku i niezwykłego talentu pani Tatiany. Dla młodszych dzieci  artystka przygotowała fantastyczną, pełną wrażeń wersję "Kopciuszka". 

W każdym z tych przedstawień piaskowa magia została  wzbogacona niesamowitą muzyką oraz narracją lektora.

Czytaj więcej o: Spektakl inny niż wszystkie
2020-09-09

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele Szkoły Podstawowej  nr 4 im. Jana Pawła w Oławie !

 Uprzejmie informuję, że rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana  Pawła II w Oławie odbędzie się 1 września 2020 r. wg ustalonego poniżej harmonogramu.  

 Ze względu na stan związany z epidemią nie planujemy w tym roku spotkania ogólnego – apelu. Przewidzieliśmy spotkania z wychowawcami w klasach. W celu uniknięcia dużych skupisk uczniów zaplanowano różne godziny spotkań dla poszczególnych klas.

  • Podczas wejścia do szkoły należy zdezynfekować ręce oraz osłonić usta i nos maseczką lub przyłbicą.
  • W szkole poruszamy się prawą stroną oraz zachowujemy dystans 1,5 –2 m. Rodzice odprowadzają dzieci do wyznaczonego wejścia do szkoły, nie wchodzą na teren szkoły i oczekują na dzieci w wyznaczonych strefach- przed wejściem do budynku, które podane jest w harmonogramie.
  • Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra  Edukacji Narodowej w zaplanowanych spotkaniach mogą wziąć udział wyłącznie uczniowie zdrowi.
  • Każdy uczeń przebywający na terenie szkoły zobowiązany jest do przestrzegania obowiązujących zasad,  związanych z przestrzeganiem reżimu sanitarnego,  wynikającego z przeciwdziałania zagrożeniu zakażenia koronawirusem (tj. m. in. częste mycie i dezynfekcja rąk, nie podawanie rąk na powitanie).
  • W związku z wprowadzoną zasadą ograniczania przebywania dużej liczby osób w budynkach użyteczności publicznej każda klasa ma zajęcia w wyznaczonej sali.
  • Wszystkie informacje związane z rozpoczęciem stacjonarnej pracy szkoły w nowym roku szkolnym będą przesyłane na bieżąco pocztą elektroniczną – poprzez dziennik elektroniczny Librus oraz prezentowane na naszej stronie internetowej.
  • Rodzice/opiekunowie prawni uczniów klas  0 i 1 mogą wejść na teren szkoły razem z dzieckiem (jeden rodzic/opiekun prawny ).

                                                                    Danuta Pludro– Dyrektor Szkoły  

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021